Ziemia to Nasz Dom. Szanujmy Ją!

with Brak komentarzy

 

Ziemia to nasz dom, którego my ludzie nie szanujemy. Pożeramy go, zaśmiecamy i eksploatujemy do granic możliwości. Lodowce topnieją, małe wyspy są już zalewane i giną bezpowrotnie, rafy koralowe umierają, liczne gatunki zwierząt wymierają, podczas gdy my ludzie marnujemy tony jedzenia, wycinamy choinki by mieć je przez 2 tygodnie na święta, zużywamy hektolitry wody i mnóstwo prądu emitując tym samym gigantyczne ilości dwutlenku węgla do atmosfery i zmieniając ekosystem.
Aby zachować Ziemie w dobrej kondycji każdy z Nas musi przyczynić się do zmiany na lepsze. Bardzo dużo można zrobić bez specjalnego wysiłku, będąc zwyczajnie bardziej uważnym i wyrabiając sobie dobre nawyki.

Jeżeli co tydzień wyrzucasz kilogramy zepsutej żywności, zacznij kupować mniej.
Zakręcaj wodę jak myjesz zęby.
Gaś światło jak wychodzisz z pokoju.
Odłączaj ładowarkę od gniazdka, a TV nie zostawiaj „w trybie uśpienia”.
Segreguj śmiecie.
Zastąp plastikowe torebki trwałymi torbami z materiału, które możesz zawsze mieć przy sobie (w torebce, plecaku, samochodzie).

To wszystko jest niby proste do zastosowania, tylko co z tego jak nikt nie pamięta o tym w codziennym życiu.

Sama wiedza nam nie wystarczy, musimy działać, pamiętać, upominać siebie. Wystarczy trochę uwagi i dobrej woli, żeby zastąpić naszą ignorancję i niedbalstwo dobrymi nawykami.
Nie jesteśmy tu sami, a to my ludzie prowadzimy do destrukcji tej planety.
Działajmy. Jest dużo do zrobienia, ale każdy z nas może postawić pierwszy krok już dziś.

Aby móc nadal oglądać i podziwiać takie piękne obrazy jak na załączonym powyżej filmie musimy się obudzić i zacząć dbać o Nasz dom!

 

Żyj EKO!

 

 

 

zdjęcie: www.freeimages.com