Twórcze życie jest dla Każdego

with Brak komentarzy

 

motywujący obrazek

 

„Obrazem Boga w człowieku jest jego twórczy potencjał.” – Mary Daly

„Co gramy? Życie!” – Louis Armstrong

„To co za nami, i to, co przed nami, niewiele znaczy w porównaniu z tym, co tkwi w Nas.” – Ralph Waldo Emerson

 

Człowiek jest istotą posiadającą samoświadomość i wolną wolę. Wyposażony w intelekt i dostęp do intuicji może, a nawet powinien wieść twórcze życie. Twórcze życie oznacza rozwój i radość. Wykorzystując swoje naturalne zdolności do tworzenia wzrastamy i wzbogacamy świat. Każdy jest wyposażony w te same instrumenty pozwalające Nam tworzyć. Niestety na skutek programowania przez szkołę, społeczeństwo, rodzinę, a także ze względu na strach, większość ludzi nieświadomie swój kreatywny potencjał głęboko zakopała i nie ma do niego dostępu. Społeczeństwo klonów sprawiło, że wierzymy, że tylko nieliczni mają talenty i kreatywne zdolności. Na skutek tego większość ludzi kopiuje innych i nie daje sobie przyzwolenia do tworzenia, myśląc, że twórczość jest zarezerwowana dla wybrańców. A co by się stało gdyby zmienić myślenie i zacząć szukać prawdy na ten temat?

Fakty są takie:

 1. Tworzenie i rozwój jest naturalnym porządkiem tego świata. Ewolucja doprowadziła do powstania coraz bardziej skomplikowanych form życia. Od wody, minerałów, kamieni i skał poprzez trawę, lasy, puszcze, do pierwotniaków, gadów, płazów, ssaków aż do człowieka.
 2. Jako człowiek jesteś najbardziej rozwiniętym gatunkiem na tej ziemi. Posiadasz umysł dzięki któremu jesteś świadomy siebie i możesz kształtować swoją rzeczywistość. De facto robisz to każdego dnia poprzez swoje myśli, percepcję, emocje i czyny. Czynisz to głównie nieświadomie myśląc, że jesteś więźniem losu. Inni mają talenty, szczęście, pieniądze, a Ty nie. Pora zmienić taki sposób myślenia.
 3. Skoro inni ludzie mogą tworzyć i wieść twórcze życie, to Ty też możesz. Musisz podjąć tylko taką decyzję. Nie jesteś gorszy od innych. Masz w sobie twórczą moc jak każdy inny. Musisz ją odkopać. Nie szukaj jej na zewnątrz. Ona jest w Tobie i zawsze tam była. Jedyna różnica między Tobą, a tymi którzy wiodą twórcze życie, jest to, że oni tą moc wyciągnęli na zewnątrz i dają jej kierować swoje życie. To, że jedyni mają łatwiejszy dostęp do swojej kreatywnej mocy, a inni nie, może wynikać z szeregu czynników: stopnia rozwiniętej świadomości, środowiska w jakim się wychowywaliśmy, obciążeń karmicznych czy genetycznych. Jedno jest pewne – ona tam jest.

 

Nie odtwarzaj życia kopiując innych, Twórz swoje życie. Masz do tego wszelkie predyspozycje.

Nie oznacza to, że masz od razu rzucić pracę i zacząć lepić garnki. Staraj się żyć twórczo na co dzień zaczynając od prostych rzeczy, które Ci sprawiają przyjemność. Zamiast trzymać się surowo przepisu dodaj coś od siebie, zmień, próbuj a może stwórz jakieś ciasto lub danie totalnie spontanicznie. Spędzaj więcej czasu nad tym, co kochasz robić, co daje Ci poczucie radości i „zatrzymania czasu”. Daj sobie na to przyzwolenie. Rób to bez oczekiwań, z czystej radości, z samego faktu że robienie tego daje Ci zadowolenie. Kto wie może pewnego dnia znajdziesz sposób, by móc zarabiać dzięki swojej pasji? Wierzę, że to możliwe. Wiem, że jest w Tobie głęboka tęsknota za twórczym i kreatywnym życiem. Inaczej byś nie czytał/a tego tekstu. Ta tęsknota jest w każdym, bo twórczość jest wpisana w naturę człowieka. Nawet jeżeli nigdy nie myślałeś, że Ty możesz tworzyć, to patrząc na innych, którzy żyją kreatywnie ta tęsknota i sentyment się na pewno w Tobie budziły. Pisz, tańcz, rysuj, śpiewaj, majsterkuj, twórz! Po prostu twórz to, co Ci w duszy gra! Zacznij mądrzej gospodarować swój czas. W miejsce oglądania telewizji czy siedzenia w internecie zacznij czytać, uczyć się, szukać, próbować. Zacznij. Nie słuchaj umysłu, słuchaj tego co dusza Ci podpowiada. Nie porównuj się do innych, Twoja droga jest unikalna i patrzenie na innych może powodować frustracje. Inspiruj się, ale nie porównuj. Każdy kiedyś zaczynał od zera. Każdy kiedyś zrobił pierwszy krok.  Zrób go i Ty.

Nigdy nie sądziłam, że stworzę stronę internetową i że będę pisać tego typu teksty. Nigdy nie sądziłam, że mogę być twórcą. Nigdy nie sądziłam, że mogę mieć talenty. Byłam zamknięta w swoich przekonaniach i ograniczeniach. A jednak. Stało się. Strona założona. Tekst napisany. Tak naprawdę sam się napisał, popłynął z serca. A wszystko dlatego, że odważyłam się pewnego razu powiedzieć, że chcę żyć w pełni, że chcę być sobą i robić fajne rzeczy, że też mam w sobie twórczy potencjał. Tak naprawdę ten wpis nie miał być moim tekstem. Miałam tylko przedstawić Wam dla motywacji Podstawowe Zasady twórczego życia wg Julii Cameron (prezentuję poniżej), a Ja miałam tylko napisać parę zdań wstępu. Gdy zaczęłam pisać okazało się, że „idzie” ze mnie dużo więcej i że ten post tak naprawdę będzie mój, a podstawowe zasady będą tylko dodatkiem…

Pisanie daje mi radość. Czuję w tym momencie samorealizację. Czuję pełnie. Czuję, że nie ma czegoś takiego jak czas, gdy to robię. Sama czynność daje mi przyjemność bez względu na to, czy komuś to się spodoba, czy nie. Bez względu na to, czy ktoś powie, że to stek bzdur czy dobry tekst.

Jest coś ważniejszego niż strach. Jest to twórcza moc która jest w Tobie i która chce być zamanifestowana w świecie.

Do biegu… gotowi…. start!

 

Poniżej dla motywacji Podstawowe zasady zaczerpnięte z książki Julii Cameron „Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę”. Wydrukuj je, czytaj codziennie lub jak często to możliwe i TWÓRZ!

Podstawowe Zasady wg Julii Cameron

 1. Twórczość to naturalny porządek życia. Życie jest energią – czystą energią twórczą.
 2. Twórcza siła przenika i ożywia wszystko co żyje – Nas także.
 3. Kiedy otwieramy się na swoją Kreatywność, otwieramy się na kreatywność Stwórcy w Nas i Naszym życiu.
 4. Sami będąc stworzeniami, powinniśmy kontynuować dzieło stworzenia poprzez twórcze życie.
 5. Twórczość jest bożym darem dla Nas. Odwdzięczamy się mu, wykorzystując naszą kreatywność.
 6. Wyrzekanie się twórczości jest samowolą sprzeczną z Naszą prawdziwą naturą.
 7. Kiedy otwieramy się na zgłębianie własnej kreatywności, otwieramy się na Boga; podążamy we właściwym kierunku.
 8. W miarę otwierania własnego kanału twórczego na S(twórcę), należy się spodziewać wielu subtelnych, ale głębokich zmian.
 9. Otwieranie się na coraz pełniejszą kreatywność jest bezpieczne.
 10. Nasze twórcze marzenia i tęsknoty pochodzą z boskiego źródła. Podążając za nimi, przybliżamy się do boskości.

 

 

zdjęcie: www.freeimages.com