Najlepsze Kulki Daktylowo-Kokosowe!

with Brak komentarzy

 

Kulki te są hitem bez dwóch zdań. Wszyscy którzy je spróbowali jednogłośnie twierdzili, że są to najlepsze kulki mocy jakie jedli .  Są kosmiczne! I bardzo szybko znikają, dlatego warto zrobić dużą porcję! Jestem pewna, że pokochacie je od razu i na stale zagoszczą w Waszym menu. Do tego nie zawierają cukru, nabiału i mąki! Po prostu musicie spróbować

 

Składniki:

– 500 g świeżych daktyli (należy usunąć pestki),

– 300 g wiórek kokosowych (najlepiej ekologicznych),

– 2-3 łyżki oleju kokosowego,

– 3 czubate łyżki dobrej jakości kakao,

– 1-2 łyżki miodu lub syropu z agawy,

– ewentualnie trochę wiórek lub kakao do obtoczenia kulek;

 

Wykonanie:

Należy wrzucić wszystkie składniki do jednej miski i porządnie wyrobić rękami na masę, aż będzie stanowiła całość. Następnie formować kulki dowolnej wielkości. Można je dodatkowo obtoczyć w wiórkach lub kakale. Kulki układamy w pojemniczku lub na talerzu i wstawiamy osłonięte do lodówki na co najmniej godzinę.

UWAGA: jeśli nie macie dostępu do świeżych daktyli można użyć suszonych – wtedy użyjcie ich około 350-400 gram, namoczcie 30—40 min w ciepłej wodzie i lekko zblendujcie i dopiero dodajcie do nich resztę składników. Świeże daktyle są sprzedawane w sklepach z żywnością orientalną oraz coraz częściej można je znaleźć w dużych hipermarketach takich jak Auchan czy Carrefour. Na pewno też można je znaleźć w sklepach internetowych. Są boskie! Odkąd je odkryłam suszonych już nie kupuję .

opakowanie daktyli