Mantry dla uzdrowienia i oczyszczenia

with Brak komentarzy
  1. RA MA DA SA SA SAY SO HUNG

Zwana Siri Gaitri Mantra jest uniwersalną mantrą uzdrawiającą. Składa się z 8 dźwięków (ashtanga  mantra).  Język Gurmukhi. Polecam ją słuchać, gdy czujecie się chorzy, zmęczeni, zestresowani lub gdy wydarzyło się jakieś zdarzenie w Waszym życiu lub na świecie, które wymaga energii uzdrowienia.

Znaczenie:  „Słońce (Ra), Księżyc (Ma), Ziemia (Da), Nieskończoność (Sa), Wszystko jest w Nieskończoności (Sa Say), Ja jestem Tobą (So Hung)”

2. MAHA MRITUNJAYA MANTRA (TRAYAMBAKAM MANTRA)

Potężna mantra, która działa korzystnie na zdrowie fizyczne, emocjonalne i mentalne. Usuwa karmiczne obciążenia. Usuwa strach i tworzy wokół nas tarczę ochronną.  Poświęcona Shivie hinduskiemu bogu niszczenia. Mantra oczyszcza nas i uwalnia od śmierci poprzez rozpoznanie, że śmierć jest niczym innym jak początkiem czegoś nowego w wiecznej grze życia. Język sanskryt.

OM Tryambakam yajamahe

Sugandhim pushti-vardhanam

Urvaruk amiva bandhanan

Mrityor mukshiya mamritat OM

Znaczenie: Medytujemy nad trzema oczami rzeczywistości, która przenika i ożywia wszystko jak zapach. Możemy być uwolnieni od śmierci w drodze do nieśmiertelności.

3. PRANA APANA

Prana Apana Sushumna. Hari

Hari Har Hari Har Hari Har Hari

Znaczenie: Prana jest siłą życia, energią życia, która nas napełnia. Apana to siła eliminująca lub usuwająca energię. Sushumna jest kanałem, przez który energie te poruszają się po naszym ciele. Hari i Har to nazwy boskiego źródła nieskończonej energii, źródła uzdrawiającego. Język: Sanskryt.

Ta mantra jest bardzo potężnym urządzeniem uzdrawiającym. Zarówno dla uzdrowienia fizycznego, jak i emocjonalnego. Kiedy używasz tej mantry do uzdrawiania, skoncentruj się na oddychaniu – podczas wdechu wizualizuj, że siła życiowa, energia życiowa lub prana jest energią w twoim systemie napełnia Cię i przynosi wszystko co potrzebujesz, podczas wydechu poczuj, że usuwasz wszystko co Ci nie służy i nie jest Ci potrzebne.

4. GURU RAM DAS MANTRA

GURU GURU WAHE GURU

GURU RAM DAS GURU

Znaczenie: Guru to ten który prowadzi nas z ciemności do świata. Pierwsza część mantry, Guru Guru Wahe Guru, przenosi umysł na Nieskończoność, źródło wiedzy i ekstazy. Druga część, Guru Ram Das Guru, oznacza „mądrość, która przychodzi jako sługa Nieskończonego”. Język: Gurmuki.

Guru Ram Das był czwartym guru Sikhów, który posiadał dar uzdrawiania. Ta mantra odnosi się bezpośrednio do uzdrawiającej i ochronnej energii czakry serca. To mantra pokory, relaksu i samoleczenia. Projektuje umysł w nieskończoność i otwiera przestrzeń do kierowania się od serca i współczucia.

Mantry te można też kupić na stronie Spirit Voyage i Meditative Mind.